MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 14718350
nr 1471 8350
Byrå
Alm. Bredd: 105, djup: 42 cm, höjd: 67 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:02:04
26/5 16:25:55
Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor